Skip to content

Użycie kluczy FEITIAN do logowania w systemie Windows 10

Cześć,dziś chciałbym pokazać Ci w jaki sposób skonfigurować klucz U2F do logowania w systemie Windows 10. Z takiego rozwiązania korzystam od ponad pół roku,a ponieważ mój dysk SSD wymagał „odświeżenia” przywróciłem Windowsa 10 do stanu początkowego,stąd też muszę skonfigurować swoją parę kluczy z systemem Windows.

Na początek proponuję zgromadzić na biurku główny i wszystkie zapasowe klucze FIDO.

W moim przypadku będą to dwa klucze firmy FEITIAN,stąd też artykuł ten będzie opierał się na oprogramowaniu dostarczonym przez producenta tych kluczy.

Po zgromadzeniu kluczy,pobieram oprogramowanie FEITIAN login for Windows. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu wybieram które konta mają być zabezpieczone moimi kluczami,ponieważ oprócz konta którego używam na codzień,mam jeszcze konto administratora zaznaczam oba te konta które widoczne mam na liście

Feitian Login for Windows – konfiguracja kluczy U2F

Na wypadek gdybym utracił swój klucz główny,przypisuję także klucz zapasowy – zaznaczam więc opcję „Create backup device for each user”

Po przejściu dalej,program generuje nam jeszcze dwa kody recorvery na wypadek gdybyśmy zgubili oba klucze. Ja swoje zapisuję na kilku zaszyfrowanych urządzeniach typu pendrive,a następnie przechodzę dalej.

Kody zapasowe na wypadek utraty kluczy.

I to było by na tyle,teraz podczas logowania do systemu Windows oprócz loginu i hasła system poprosi nas także o wpięcie klucza U2F.

*Pamiętaj także o zaszyfrowaniu swoich dysków,inaczej klucz przyda się tylko do „zabezpieczenia” komputera przed dzieckiem lub mniej zaawansowanym użytkownikiem komputera.

Published inSEC

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *